Peruánský naháč
Peruvian hairless dog
Perro sin pelo del Peru
Chovatelská stanice

Novinky | O nás | Naši psi | Naše feny| Kontakt | Štěňata
Odchovy| Fotogalerie | O plemeni | Odkazy | ENGLISH

O nás

Vítejte na stránkách chovatelské stanice PERUANO
Zabýváme se chovem peruánského naháče (Perro sin pelo del Peru). Chovná základna tohoto plemene byla až donedávna velmi úzká, proto jsme importovali fenu z Francie - oba její rodiče jsou importováni z Peru. Naším cílem je odchovávat především zdravé psy. Exteriér - kompaktní elegantní pes, čistý naháč.
Připravujeme zajímavé spojení.

První peruánský naháč - ARON OD ZÁTOKY k nám přišel v roce 1997. Ano přišel, protože on si vybral nás. Přijeli jsme se podívat na štěňátka do Hostivic a vyřítilo se na nás pět divochů. Aronek skotačil jen kolem mě, okusoval moji kabelku, šaty, když byl unavený, usnul mi na klíně. Bylo rozhodnuto, za týden byl u nás doma.

Už nevím, koho prvního doma napadlo, že pořídíme Aronkovi společníka. Zahrál si s námi osud. Od našeho rozhodnutí se v České republice nenarodil žádný pejsek. Až v březnu 2000 se narodila v Ostravě první Aronova štěňata - dva holí kluci a jeden chlupáček. Začátkem června jsme si domů přivezli pejska - BLUE BERRY SLEZSKÝ SEN. Kromě Berušky, jak mu doma říkáme, jsme poznali i bezvadnou chovatelku a kamarádku.

V roce 2003 se rozrostla naše smečka o vytouženou peruánskou holčičku Calistu - UQLLU CALISTA DE BODHISATTVA. Přišla k nám z Francie. Oba rodiče má dovezené z Peru. Calista svým temperamentem nezapře původ svých rodičů. S Berrym jsou velcí kamarádi. Aron dohlíží, aby moc nezlobili.

Když byla Calista uchovněna požádala jsem o registraci chovatelské stanice PERUANO.
V prosinci 2005 jsme odchovali první vrh štěňátek peruánského naháče velkého. Doma zůstala jediná nahatá holčička ve vrhu – Alma. Alpamayo nám byl vrácen z důvodu alergické reakce nové majitelky. Protože jsme viděli jeho radost při návratu k nám domů, nedokázali jsme ho již znovu prodat. Manželovi se splnil sen – mít velkého psa. Alpamayo měří 59 cm.
V roce 2006 jsem začala hledat nepříbuzného psa pro naše fenky. Obrátila jsem se na chovatelku v Peru. Po více než ročním čekání se splnil můj velký sen. V květnu 2007 k nám přiletěl z Peru Canchis Itarom.
V roce 2007 absolvovala Lenka ve SVOPAPu kurz „Chov, výcvik a úprava psů“.

Každý pejsek je jiný a má své kouzlo. Kdo jednou pozná kouzlo peruánského naháče, propadne mu na celý život.

Všechno je to velký zázrak, protože já a děti jsme alergici a já myslela, že nikdy nebudeme mít pejska. Pokud se mi ozvou zájemci o peruánského naháče z řad alergiků, nabízím jim, aby k nám chodili na návštěvu a hráli si s pejsky.


© fefi design 2007
fefi.wz.cz